Odżywki – informacje podstawowe

Odżywki zgodnie z definicją, stanowią środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Są to koncentraty białkowe i inne. Jeżeli nasze treningi są nadzwyczaj intensywne, musimy zapatrzyć się w odżywki, zwłaszcza jeżeli pracujemy nad zwiększeniem tkanki mięśniowej. Preparaty takie zawierają dużą ilość białka, witamin, elektrolitów oraz tłuszczy. Są to składniki niezbędne do osiągnięcia celu, jakim jest znaczna poprawa jakości wysiłku oraz jego efektów.

Odżywki stanowią bardzo popularny suplement diety wśród wielu osób regularnie ćwiczących, jednak nie tylko. Wspomagają one nasz organizm i poprawiają osiągane przez nas efekty lub pomagają zrealizować cele sylwetkowe.

Odżywki – jakie mogą być ich rodzaje?

Istnieje parę rodzajów, na jakie dzielą się odżywki – mogą one być białkowe, tłuszczowe i węglowodanowo-białkowe. Ich zawartość dopasowana jest do pewnych rodzajów ćwiczeń. Przed wyborem odpowiedniego preparatu, należy bardzo dokładnie zapoznać się z jego składem. Jeżeli po raz pierwszy wybieramy swoją odżywkę do treningów, musimy najpierw zasięgnąć porady od naszego trenera personalnego. Osoba znająca się na składach niektórych odżywek, będzie umiała doradzić nam w kwestii wyboru. Rodzaje odżywek przeznaczone są do konkretnych treningów i realizowanych celów.

odżywki dla sportowców

Kiedy je stosować?

Podczas regularnej i wzmożonej aktywności fizycznej, nasz organizm potrzebuje większej ilości niektórych składników. Odżywki stworzone są właśnie dla osób, które wykonują konkretne, intensywne ćwiczenia. Zastosowanie odpowiedniego preparatu pozwoli nam na poprawę naszych treningów. Odżywki bowiem usprawniają nasze mięśnie, przyspieszają redukcję tkanki tłuszczowej oraz powodują przyrost mięśni. Dlatego tak wiele osób trenujących i nietrenujących sięga po odżywki różnego rodzaju. Stosowanie odżywek powinno odbywać się zgodnie z załączoną etykietą na opakowanie.

Na czym skupiać się dokonując wyboru suplementów?

Odżywki, które będziemy wybierać, przede wszystkim muszą zawierać wszystkie składniki, które potrzebne są danej osobie. Odpowiedni preparat powinien być również dopasowany do stylu naszego życia. Jeśli trenujemy, musimy oczywiście dopasować preparat do naszych treningów i ich intensywności.

Gdzie je kupić?

Koktajle proteinowe i inne odżywki możemy zakupić w wielu miejscach. Przede wszystkim – są one dostępne w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, ale także można znaleźć ciekawą ofertę w sklepach internetowych. Jest to duże ułatwienie dla wszystkich osób korzystających z tego typu preparatów, aby regularnie uzupełniać zapas odżywek.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *