Najlepsze okulary dla sportowców. Stawiamy na okulary przeciwsłoneczne Oakley

Okularowa marka Oakley od zawsze kojarzona była ze sportowym charakterem oprawek i unikalnymi technologiami w soczewkach przystosowanych do potrzeb sportowców. Zarówno profesjonalni zawodnicy, jak i amatorzy, korzystają z okularów przeciwsłonecznych od Oakley ze względu na ich wyjątkową wytrzymałość i trwałość oraz sprawność soczewek w każdych warunkach. Potrzebujesz solidnej ochrony oczu przed słońcem, odblaskami i trudnymi warunkami podczas uprawiania sportów? My stawiamy na okulary przeciwsłoneczne Oakley.

Okulary przeciwsłoneczne Oakley – stworzone z myślą o sportowcach

Założona w 1975 roku marka Oakley odniosła tak ogromny sukces w kategorii okularów sportowych głównie za sprawą swojego założyciela, który jako sportowiec znał doskonale trudności z jakimi trzeba się zmagać podczas treningów na świeżym powietrzu i jak różne mogą być oczekiwania sportowców w zależności od dyscypliny czy warunków pogodowych. Okulary Oakley różnią się od typowych okularów przeciwsłonecznych nie tylko niebanalną stylistyką, ale przede wszystkim trwalszą konstrukcją i lepiej przystosowanymi do potrzeb sportowców soczewkami – szkła wykonane są z odpornego na uszkodzenia materiału, gwarantującego dobrą jakość widzenia, i są pokryte dodatkowymi powłokami chroniącymi oczy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. 

Wśród ciekawszych technologii i propozycji wprowadzanych do soczewek okularów przeciwsłonecznych Oakley można wymienić m.in. powłokę irydową, która zmniejsza odbicie promieni słonecznych, zwiększa kontrast kolorów i działa antyrefleksyjnie, a dodatkowo wzmacnia trwałość soczewki. Marka opatentowała też własną technologię Prizm, która dostosowuje wzrok do specyficznego środowiska sportowego – zwiększa kontrast kolorów, poprawiając wydajność okularów i poziom bezpieczeństwa sportowca. Soczewki z technologią Prizm zostały dopasowane do potrzeb konkretnych dyscyplin sportowych. 

Dla kogo okulary Oakley? 

Możliwości i różnorodność modeli wśród okularów przeciwsłonecznych Oakley docenią przede wszystkim ci, którzy lubią spędzać czas aktywnie i nie chcą być ograniczani przez niedopasowane oprawki, które zsuwają się z nosa przy pierwszym bardziej dynamicznym ruchu. Okulary Oakley sprawdzają się wśród tenisistów, narciarzy, łyżwiarzy, rowerzystów, podczas gry w siatkówkę plażową, wspinaczki, biegów. Oprócz okularów przeciwsłonecznych dla mężczyzn, Oakley ma w ofercie także kolekcję damską oraz kolekcję okularów korekcyjnych, co umożliwia stworzenie par korekcyjno-przeciwsłonecznych dla osób wymagających podwójnego wsparcia podczas uprawiania sportów

Okulary Oakley budowane są w oparciu o trzypunktowe oprawki, które przylegają do głowy wyłącznie w trzech miejscach – na nosie oraz za skroniami. Oprawki idealnie dopasowują się do kształtu głowy, nie uciskają, są lekkie i nie przeszkadzają podczas aktywności. Konstrukcja taka sprawia, że idealnie sprawdzą się zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych zawodników korzystających z okularów przeciwsłonecznych dla własnego komfortu i bezpieczeństwa. 

Niebanalny styl, wyjątkowa jakość – okulary przeciwsłoneczne Oakley ze sportowym charakterem

oakley okularyChoć na rynku pojawia się wiele podrobionych modeli okularów o kształtach zbliżonych do modeli Oakley, żadna marka nie zrobiła tak wiele w kwestii rozwoju kategorii sportowych okularów przeciwsłonecznych i korekcyjnych, i żadna nie jest w stanie zagwarantować tak wysokiej jakości, jak oryginał. Wybierając Oakley, stawiasz nie tylko na solidne wykonanie i trwałość przystosowaną do sportowych warunków, ale i lepszą jakość widzenia gwarantowaną przez specjalnie opracowane soczewki i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Okulary przeciwsłoneczne Oakley nie posiadają soczewek powleczonych cienką powłoką w ciemniejszym kolorze, zapewniającą jedynie pozorną ochronę przed słońcem – aby całkowicie ochronić Twój wzrok przed szkodliwym działaniem promieniowania UV i zagrożeniami, jakie niosą odblaski światła od śniegu, wody czy piasku, soczewki Oakley są precyzyjnie dopracowywane i powlekane wyłącznie najlepszymi filtrami UV

Dlaczego wybór odpowiednich okularów do uprawiania sportu jest tak istotny? Jak podkreślają eksperci marki Oakley, na rynku pojawia się wiele okularów przeciwsłonecznych dopasowanych poniekąd do potrzeb sportowców, ale niewiele marek tworzy modele z myślą o konkretnych dyscyplinach i ich wymaganiach. Wybierając okulary Oakley, masz pewność, że nie będą jedynie przeszkadzającym dodatkiem na twarzy. Ochroń wzrok przed słońcem w każdych warunkach, trenuj wygodnie i bezpiecznie, wyglądaj stylowo w każdych okolicznościach.

Z okularami przeciwsłonecznymi Oakley słońce nie stanowi już przeszkody dla uprawiania sportów na świeżym powietrzu.